نرم افزار vSphere Mobile Client

معرفی نرم افزار vSphere Mobile Client

تجهیزاتی مانند موبایل و تبلت امروزه بخشی از زندگی ما شده‌اند و به ما در هرچیزی مانند سلامتی، زندگی اجتماعی و یا شغل کمک می‌کنند. شرکت VMware نیز در تلاش است تا مدیران شبکه را قادر سازد تا با استفاده از این تجهیزات از دیتاسنتر خود مراقبت کنند. نرم افزار vSphere Mobile Client محصول تازه  منتشر شده است شرکت  به افراد برای مانیتور دیتاسنتر کمک کرده و بدون وقفه با اقداماتی سریع آنرا مدیریت و راه اندازی کنند. این برنامه‌ کاربردی بسیار سبک است برای  سیستم عامل‌های Android و iOS در دسترس قرار گرفته است.

 

نرم افزار vSphere Mobile Client  با استفاده از API های یکسان vSphere Client (HTML5) ساخته شده  است، بنابراین داده‌ها و تجربیات هماهنگ را در تمامی پلتفرم‌های مختلف مدیریتی vSphere حفظ می‌کند. از آغاز سال 2019، این برنامه به عنوان یک سیستم مدیریت کننده منتشر شد و تمامی ویژگی‌های برنامه‌های کاربردی مدرن و سیار مانند احرازهویت Biometric، بهینه‌سازی رابط‌کاربری لمسی و قابلیت‌های اعلان‌ آفلاین را دارد.

با vSphere Mobile Client  می‌توان با بکارگیری از منابع توسط ماشین‌های مجازی، میزبانان، کلاسترها و… را برای معیارهای دقیق و یکسان مربوط به vSphere Client (HTML5) مانیتور کرد. همچنین می‌توان وضعیت امور، رویدادها یا هشدارها را در محیط دیتاسنتر را  مانیتور نمود. با وجود اینکه مجموعه‌ی محدودی از عملیات در این برنامه‌ کاربردی پشتیبانی می‌شوند اما امکان برطرف کردن هرگونه مشکلی که در طی مانیتورکردن متوجه آن می‌شویم وجود دارد .
به عنوان مثال: منابع یک Host در یک کلاستر با قابلیت DRS رو به اتمام است و ما می‌خواهیم  تا یک Host را در حالت پایداری قرار دهیم. بنابراین DRS می‌تواند برنامه‌ کاربردی ما را vMotion کند و زمان Downtime را کاهش داد. یا مثلا می‌خواهیم از یک ماشین مجازی Snapshot بگیریم یا آن را برای یک تعمیر کوتاه روشن و خاموش کنیم یا نگاهی گذرا به کنسول‌های Remote ماشین‌های مجازی داشته باشیم.

 

ویژگی جالب دیگری که توسط نرم افزار vSphere Mobile Client پشتیبانی می‌شود مانیتورکردن آفلاین  است. فرض کنیم یک Host را در حالت Maintenance قرار دادیم که  باعث ایجاد تریگر در برخی از عملیات vMotion که زمان زیادی برای تکمیل شدن نیاز دارد، شود. آیا ارسال اعلان اتمام امور به تلفن همراه ما خوشایند نیست؟ در این حالت تنها زمانی لپ‌تاپ خود را روشن می‌کنیم که خطاهایی وجود داشته باشد. می‌توان با پیکربندی یک Notification Appliance که این امور طولانی را مانیتور می‌کند و به برنامه‌های کاربردی تلفن همراه ما درباره‌ اتمام امور Push Notification ارسال می‌کند به این قابلیت دست یافت.

به منظور استفاده از نرم افزار vSphere Mobile Client  تنها به اتصال VPN از تلفن همراه خود به دیتاسنتر نیاز دارید. اگر سازمان از هرگونه نرم‌افزار Mobile Device Management (MDM) استفاده ‌می‌کند، می‌توان با استفاده از Built-In VPN در MDM، اتصال مورد نظر را برقرار کرد.
از زمان انتشار این برنامه کاربردی در 2019، شاهد افزایش قابل توجهی در استفاده از آن در تمام دنیا هستیم. برخی از قابلیت‌هایی که در آینده وارد برنامه‌ی کاربردی می‌شود شامل این موارد هستند: قابلیت مدیریت سرور‌های چندشاخه vCenter که شامل VMware Cloud در AWS است، یکپارچه‌سازی میان برنامه‌های کاربردی مانیتور‌کننده vSAN، اعلان‌های قابل تنظیم، یکپارچه‌سازی‌های سلامت vSphere Skyline و مرورگر قابلیت‌های واگذاری سیار.

vSphere Mobile Client for Android devices

vSphere Mobile Client for iOS devices

vSphere Mobile Notification Service

The vSphere Mobile Client Notification Service is used to enable push notifications to your mobile devices. You can deploy the Notification service in one of these ways:

      as an OVA archive -> DownLoad

      as a Docker container

      as a self-contained Spring Boot application

       vSphere Mobile Client Service installation

Make sure you also check out the included configuration utility as it could make the whole installation process easier.

All of the above artifacts are included in the drop down list to the left of your screen.

منبع 

درباره نویسنده

modireshabakeh

Leave a Reply